تبلیغات
دوران - درد نامه ای خطاب به علی مطهری
دور گردون گر دو روزی بر مراد ما نرفت دائماً یكسان نباشد حال دوران غم مخور
درد نامه ای خطاب به علی مطهری
سه شنبه 8 مرداد 1392 ساعت 01:11 ب.ظ | نوشته ‌شده به دست سید مهدی قاسم زاده | ( نظرات )

درد نامه ای خطاب به علی مطهریعلی مطهری

علی مطهری خواستار عذر خواهی مردم از دولت انگلستان شد ! این جمله را اگر بدون ذكر نام گوینده اش مطرح كنی موجبات تعجب بسیاری را فراهم می آورد . ولی وقتی ، می فهمی این جمله متعلق به علی مطهری است دیگر زیاد تعجب نمی كنی . در خصوص اظهارات و رفتار این فرد باید گفت : شخصی كه توهین اش به سعید جلیلی مورد اعتراض مجری BBC فارسی  واقع می شود و نكوهش فرناز قاضی زاده ( مجری BBC ) را در پی دارد ، نه تنها تعجب بر انگیز نیست  ، بلكه قابل پیش بینی نیز می باشد . متن زیر ، دردنامه ای خطاب به علی مطهری است .


جناب آقای علی مطهری سلام علیكم ؛

قبل از هرچیز و مطرح كردن موضوعات و چالش های ذهنی خویش در رابطه با رفتار ، سكنات و سخنان جنابتان ، لازم است سوالی از شما بپرسم . جناب آقای مطهری اگر نام فامیلی شما مطهری نبود و فرزند متفكر شهید استاد مرتضی مطهری نبودید ، در حال حاضر چه جایگاه سیاسی را برای خود پیش بینی می كردید؟

معنای این سئوال عیب بودن این نسبت فامیلی نیست ، بلكه معنای آن وظیفه و رسالت سنگین شما به خاطر این انتساب است . باید بدانید بسیاری از توفیقات شما به خاطر نقش و نحوه عملكرد پدر بزرگوارتان در به ثمر نشستن انقلاب اسلامی  حاصل شده است . لذا از همین رو است كه قرآن كریم نیز به نزدیكان پیامبر در مورد نحوه اعمالشان هشدار هایی داده است . از میان بسیاری سئوالات و شبهاتی كه از رفتار و سخنان شما در ذهن اینجانب و شاید بسیاری دیگر شكل گرفته باشد به مطرح كردند چند مورد بسنده كرده و حل دیگر سئوالات را به آینده و پاسخ های شما واگذار می كنم . امید آن دارم كه نه به این بنده كمترین بلكه به ملت ایران و در پیشگاه خداوند منان برای این سئوالات جوابی قانع كننده داشته باشید .

سئوال اول : با توجه به شرایط و تحولات سال گذشته و نحوه رابطه دولت و مجلس ، دلیل مطرح كردن دوباره طرح سئوال از رئیس جمهور چه بود ؟

همانگونه كه خاطر شریف تان می باشد به خاطر شرایط موجود در كشور و لزوم حفظ وحدت میان قوای سه گانه ، بسیاری از دلسوزان و مسئولان كشور با طرح این سئوال برای دومین بار مخالف بودند . این مخالفت ها به جایی رسید كه رهبر معظم انقلاب با حكم حكومتی این طرح را از دستور كار مجلس خارج كردند . شما در جواب چرایی مطرح كردن این طرح ، آن را حق قانونی مجلس و نمایندگان می دانستید . جناب آقای مطهری آیا به خاطر داشتن یك حق می توان مصلحت یك جامعه و یك امت را در شرایط مواجهه با دشمنان خارجی نادیده گرفت . شما روزی خود را عمار معرفی كرده و مقصود رهبری از اَینَ عمار را ، متوجه خود دانستید. پس بهتر نیست برای بالا بردن بصیرت خویش مقداری در خصوص نقش و عملكرد حضرت عمار مطالعه كنید. به عنوان سئوالی در گوشی از شما می پرسم : چه سهمی برای این طرح كه شما بانی اصلی آن بودید در قضایای یكشنبه سیاه مجلس قائل هستید ؟

سئوال دوم : دلیل چرخش 180 درجه ای نظر شما نسبت به آیت الله هاشمی رفسنجانی در طول سال های 1383 تا 1392 چیست ؟

شما سال 1383 در نامه ایی به آیت الله هاشمی رفسنجانی، خطاب به ایشان گفتید : شما بدلیل عدم نقد پذیری و حضور نزدیكان شما در فعالیت های اقتصادی ، نباید در انتخابات حضور پیدا كنید . این در حالی است كه اوایل امسال (1392) از ایشان دعوت كردید در انتخابات حضور یابند و در یك دوره 4 ساله به وضع اقتصادی كشور سر و سامانی بدهند . سئوال اینجاست آیا در این مدت ،آیت الله هاشمی رفسنجانی نقد پذیر شده و نزدیكان ایشان از حضور در فعالیت های اقتصادی صرف نظر كرده اند ؛ و یا شما در یكی از این سال ها دچار تحلیل غلط و ناصحیح شده اید . اگر غیر از این دو حالت باشد  معنای این دو سخن جز دوگانگی در صحبت ها چه چیز می تواند باشد .

سئوال سوم : دلیل دعوت شما از سید محمد خاتمی  برای حضور در انتخابات 92 چه بود ؟ و چه رابطه ای بین ردصلاحیتها و سعه صدر نظام بر قرار است كه شما این دو را به هم ربط داده اید ؟

جناب مطهری شما آیا سهمی برای سید محمد خاتمی در ایجاد فتنه 88 قائل هستید یا خیر ؟ چرا شما بایستی از فردی كه نقش برجسته ای در وقایع سال 88 داشته ، برای حضور مجدد در این عرصه دعوت كنید .

شما از آن جمله افرادی هستید كه به مسئله فرهنگ عمومی و حجاب بسیار حساسیت نشان می دهید . شما ریشه این بد حجابی ها و فرهنگ های غربی و منحط را در اقدامات كدام دولت جست وجو می كنید ؟

به شما پیشنهاد می كنم كتاب « 8 سال بحران آفرینی اصلاح طلبان » خوانده و بعد از مطالعه آن برای دیگران دعوتنامه بفرستید . شما در دعوت از سید محمد خاتمی ، گفته اید : « در صورت رد صلاحیت وی وضعیت حكومت روشن تر می شود .» منظور و تفسیر شما از بیان این جمله را به خودتان واگذار می كنم . به عنوان دومین سئوال در گوشی : اكنون كه دكتر حسن روحانی با رای مردم رئیس جمهور شده است ، وضعیت حكومت را چگونه ارزیابی می كنید ؟ آیا می توان بین وضعیت حكومت با حضور افراد مورد نظر شما در مسئولیت های حكومتی ، رابطه ای بر قرار دانست ؟

سئوال چهارم : به چه دلیل مردم باید از انگلیس عذر خواهی كنند ؟

احتمالا جواب شما حمله و تسخیر سفارت انگلستان می باشد . جناب مطهری بنده نیز معتقد هستم كه دولت انگلستان به دلایل زیر می بایستی از ملت و دولت ایران عذر خواهی كند :

1- بیش از 300 سال استعمار و غارت منابع این مرز و بوم

2- ایجاد فتنه و نفاق در بین مردم ، مذاهب و اقشار جامعه

3- پشتیبانی مالی ، نظامی و معنوی از مخلفان نظام 

4- كشتار بسیاری از زنان و مردان این خاك مقدس

5- تصویب تحریم های ظالمانه علیه ایران

6- ترور جوانان و دانشمندان كشور

7- و ....

اكنون و باتوجه به دلایل ذكر شده قضاوت در مورد شخص معذور را به شما وا می گذارم .

***

جناب آقای مطهری شما همیشه نسبت به نحوه ادبیات رئیس جمهور ( محمود احمدی نژاد ) معترض بوده اید . حال می توانید دلیل استفاده از این ادبیات كه توسط خود شما ایراد شده است را توضیح دهید :

-پیشنهاد تاسیس كاباره و ... به احمدی نژاد در صحن مجلس

-برگزاری مسابقه دو 100 متر بین جلیلی و هاشمی

-برگزاری مسابقه كشتی بین هاشمی و حداد عادل

-و ...

در مورد مطلب بالا فقط به یك ضرب المثل بسنده می كنم :

عالم بی عمل مثل زنبور بی عسل است

در پایان باید بگویم موارد مطرح شده مربوط به گذشته بوده و فرصت جواب و یا احیاناً توبه و عذر خواهی مربوط به زمان حال و آینده می باشد . پس امید آن دارم یك بار دیگر كتاب های ارزشمند و راه گشای پدر بزرگوارتان را مطالعه نموده و با تأمل بر رفتار صورت گرفته از جانب خود در صورت نداشتن پاسخی خدا پسند ، فرصت این ایام را مغتنم شمرده و از پیشگاه  الهی طلب عفو نمایید .

لازم بذكر است نظرات و دیدگاه های مندرج در متن محصول فكر و دیدگاهی انسانی بوده و از احتمال خطا و اشتباه مبرا نمی باشد .

و من الله توفیقبرچسب‌ها: علی مطهری ,

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
ی آشنا دوشنبه 14 مرداد 1392 04:32 ب.ظ
سلام
آقای دوست،برای جواب حرفهای شما فقط استناد میكنم به حرفهای درست و منطقی آقای قاسمزاده.
درضمن شاید من مطالعات تاریخی كاملی مثل شما نداشته باشم اما به هر جهت در این مملكت زندگی میكنم و تمام اتفاقات رو پیگیر هستم و با تمام وجودم درك میكنم. من اشتباهات دولت اصلاحات رو قبول دارم شما هم كمی منطقی بنشینید و درباره اشتباهات دولت آقای احمدی نژاد هم فكر كنید.
در پناه حق
اصلاح طلب دوشنبه 14 مرداد 1392 11:46 ق.ظ
سلام
مطلب جالبی بود . اگه مطهری بهت جواب داد حتما جواب اون را هم منتشر كن .
سید مهدی قاسم زاده پاسخ داد:
:
سلام
حتما در صورت پاسخ ایشان ، منتشر خواهم كرد .
دوست دوشنبه 14 مرداد 1392 01:42 ق.ظ
با توجه به مطالبی که در فوق بیان شد آیا میتوان گفت دولتهای احمدی نژاد و خاتمی مانند هم بودند؟ آیا این ظلم به مجموعه دولت نهم و دهم نیست که آنان را مساوی امثال مهاجرانی، مسجد جامعی، ابطحی، ربیعی، معین و... قرار دهیم؟
در پایان نظرتان را به این فراز از سخنان نورانی مقام عظمای ولایت جلب می نمایم:
" یک نکته دیگر هم که در این دولت در طول هشت سال مورد نظرم بود و بارها هم به آن اشاره کردم، این است که این دولت بحمداله توانست شعارهای انقلاب را سردست بگیرد و به آنها افتخار کند و آنها را در جامعه مطرح کند."
والسلام علی عباد الله الصالحین
سید مهدی قاسم زاده پاسخ داد:
:
سلام
بابت توجه ویژه شما بسیار ممنون هستم . تفاوت دیدگاه من و جنابعالی از آنجایی شروع می شود كه بنده انسان را ممكن الخطا می دانم . حال ممكن است این خطا توسط احمدی نژاد انجام گرفته باشد یا خاتمی و یا ... . البته نوع خطا و میزان اثرات ان خطا مهم خواهد بود . بنده در رابطه بااتفاقات دوران اصلاحات با شما هم عقیده می باشم ولی در مرود نكاتی كه در مورد آقای احمدی نژاد فرمودید و شباهت های تاریخی ، این نوع نظرات را توجیه و چشم پوشی از خطا می دانم . قیاس بین احمدی نژاد و خاتمی قیاس مع الفارق است . اما نكته اینجاست كه جناب روحانی تاكنون عملشان و رفتارشان ربطی به دوران اصلاحات نداشته است . پس بهتر نیست همانگونه كه رهبر معظم انقلاب فرمودند ، به دولت اجازه دهیم تا فعالیت خود را شروع كند و هر جا ، خطا كرد به صورت دوستانه به وی گوش زد كنیم . ماكه خود زخم قضاوت های عجولانه را بر سینه داریم نباید همچون كسانی كه این زخم ها را بر پیكر ما زدند عمل كنیم . حضرت علی در جریان مقابله با معاویه فرمودند : به خدا من بسیار زیرك تر و سیاستمدار تر از معاویه هستم . ولی حضرت علی هیچ كاه از روش هایی كه معاویه استفاده می كرد ، استفاده نكردند .
و من الله التوفیق
دوست دوشنبه 14 مرداد 1392 01:42 ق.ظ
از این دست موارد در تاریخ بعد از انقلاب نیز داشته ایم آنجا که خود حضرت آقا در زمان ریاست جمهوریشان در دوره دوم با نخست وزیری میرحسین مخالف بودند و به امام گفتند اگر شما حکم کنید من ایشان را بعنوان نخست وزیر معرفی می کنم ولی در غیر اینصورت صلاح نمیدانم ایشان نخست وزیر شود که امام اول فرمودند خیر من حکم نمیدهم لیکن بعداً در حالیکه فشارها بر ایشان زیاد شد که اگر موسوی نخست وزیر نشود وضع جبهه ها و کشور به هم میریزد و.. ایشان به حضرت آقا فرمودند در شرایط فعلی کشور مصلحت بر این است که آقای موسوی نخست وزیر بماند تا اختلافی پیش نیاید که پس از این نامه ی امام ، حضرت آقا وی را بعنوان نخست وزیر معرفی نمودند.
در قضیه معاون اولی آقای مشایی نیز پس از آنکه وسواسان خناس و ... در کشور و در زمانیکه فتنه ای به پا شده بود، هیاهویی بر سر این قضیه بوجود آوردند ، حضرت آقا ابتدا امر ارشادی نمودند و سپس با توجه به اینکه آقای احمدی نژاد به هر دلیلی مهندس مشایی را مناسب پست معاونت اولی می دانست مسئولیت شرعی کنار گذاشتن وی را بر گردن گرفته و حکم به کنار گذاشتن ایشان دادند که رییس جمهور و خود آقای مشایی به سرعت آنرا پذیرفتند و این عین ولایت پذیری مالک در جریان جنگ صفین بود.
دوست دوشنبه 14 مرداد 1392 01:41 ق.ظ
در این ماجرا در انگاه اول اینگونه برداشت می شود که چرا مالک امر امام را در بار اول اطلاعت ننمودو میتوان این را بحساب ولایت گریزی وی گذاشت ولی اگر دقیق تر و عالمانه تر به قضیه نگاه کنیم و همچنین مراحل دیگر تاریخ حضرت علی علیه السلام را مطالعه کنیم متوجه می شویم که مالک اشتر چون می دانست امام هرگز زیر بار نیرنگ معاویه نمی رود و فریب شعارهای وی را نمیخورد اذا متوجه شد که احتمالا برخی یاران ساده لوح ایشان فریب خورده اند و پیشنهاد قبول حکمیت را داده اند و امام نیز به جهت اینکه با آنها رودررو نشود و اختلاف بوجود نیاید به مالک امر ارشادی دادند و مالک نیز این نکته را دریافت و آن پیغام را به امام داد ولی در مرحله دوم امام امر مولوی کردند (یعنی حکم نمودند) که بازگردد که آنموقع متوجه شد قضیه جدی است و لذا بازگشت.
دوست دوشنبه 14 مرداد 1392 01:40 ق.ظ
حضرت آقا در یکی از سخنرانی هایشان اذعان داشتند که یکی از محسنات بزرگ این دولت(دولت آقای احمدی نژاد) این بود که علی رغم اختلافاتی که در برخی موارد با رهبری داشتند لیکن هرجا رهبری نظری دادند آقای رییس جمهور با کمال میل پذیرفتند و حرف رهبری زمین نماند.حال ممکن است بگویید چرا در قضیه وزیر اطلاعات یا معاون اولی مهندس مشایی حرف آقا معطل ماند. لطفاً ماجرای تاریخی ذیل را بخوانید:
در جنگ صفین پس از آنکه لشگریان معاویه به دستور عمروعاص ملعون قرآنها را بر سر نیزه نمودند و شعار دادند که قرآن باید میان ما حکم کند، ساده اندیشان سپاه امیرالمومنین (ع) فریب خورده و حیله ی آنان را باور و بر امامشان شمشیر کشیدند که باید حکمیت قرآن را بپذیری و الا تو را می کشیم! هنگامیکه امام از توجیه آنان نسبت به حیله ی دشمن ناامید شد و آنان نیرنگ دشمن را نفهمیدند، مالک اشتر در جلوی سپاه مشغول جنگ بود و نزدیک خیمه ی معاویه رسیده بود که خوارج به امیرالمومنین گفتند که باید به مالک دستور بدهی تا بازگردد، ایشان به یکی از یارانشان دستور دادند تا به مالک پیغام دهد که بازگردد.هنگامیکه قاصد امام به مالک رسید و پیام امام را رساند مالک رو به وی نمود و گفت به امام بگویید الان وقت عقب نشینی نیست و من چند قدم دیگر تا قطع ریشه فساد فاصله دارم. قاصد پیام مالک را به امام رساند. هنگامیکه خوارج این جواب را شنیدند اول امام را متهم نمودند که تو به جای دستور عقبگرد دستور حمله به مالک داده ای و سپس شمشیر بر امام کشیده و تهدید نمودند که در صورتی که مالک بازنگردد یا تورا تسلیم معاویه میکنیم یا میکشیمدر این هنگام امام به یکی از یاران امر میکنند تا بهنزد مالک رفته و او را در جریان وقایع بگذارد . وقتی قاصد به مالک رسید و به وی گفت که خوارج در صورتی که تو برنگردی امام را می کشند به سرعت بازگشت به نزد امام و سپس درگیری لفظی میان وی و خوارج در گرفت و...
دوست دوشنبه 14 مرداد 1392 01:40 ق.ظ
- فرمایش دوست عزیزمان که فرمودند چرا به اشتباهات و کاستی های دولت دهم و نهم اشاره نمیکنید چرا که دولت جناب احمدی نژاد هم مانند دولت آقایان خاتمی و هاشمی دارای اشتباهاتی بوده است.
در جواب باید گفت اولاً ایشان با این صحبت ثابت کردند که یا اصلاً مطالعه در خصوص تاریخ سیاسی کشور ندارند یا مطالعه ی اندک و ناقصی در این زمینه نموده اند که آنهم ازمنابع کم معتبر بوده است چرا که هرکس که حتی اندکی در زمینه تاریخ سیاسی کشور مطالعه داشته و سیر تحولات و وقایعی که در این 30 سال بعد از انقلاب رخ داده است را بررسی کند متوجه می شود که در دولت آقای دکتر!!!خاتمی :
1- وزارت اطلاعات متلاشی شد
2- سربازان گمنام این وزارت خانه را بد نام نموده و در ذهن مردم از آنان جنایتکار نمایش داده شد.
3-وقایع تیر ماه 78 با دخالتهاو حمایتهای معاون سیاسی وزیر کشور وقت و وزیرعلوم و... اتفاق افتاد و به امنیت ملی کشورمان ضربه بسیار سختی وارد آمد
4- روی کشورهای بیگانه بخصوص امریکا را باز کرد تا علناً در امور داخلی ایران دخالت نموده و علناً خواستار تغییر نظام شوند
5-رییس دفترجناب خاتمی (آقای ابطحی) در جریان قتلهای زنجیره ای به یکی از مسئولین گفت که رهبری 8 میلیون رای دارد و آقای خاتمی 20 میلیون و ایشان باید از قدرت کنار برود
6-آنچنان کشور را دچار دعواهای سیاسی پوچ درون حزبی و .. نمودند که در دوره اول شوراها، وزارت کشور شورای شهر تهران و بعضی شهرستانها را منحل نمود تا بیش از این آبروریزی نشود و انتخابات دوره ششم مجلس هم با وساطت مقام معظم رهبری تایید شد!
وقص علی هذا...

دوست دوشنبه 14 مرداد 1392 01:39 ق.ظ
سلام
ضمن سپاسگزاری از بابت حسن توجه حضرتعالی.
بنده متوجه منظور شما نشدم یا شما متوجه منظور بنده؟من حرفی در خصوص برخورد با این حضرات آقایان نزدم بلکه آرزو کردم روی واقعی خود را به مردم نشان دهند تا مردم از باطن آنها نیز مطلع شوند هرچند مردم ایران همواره ثابت کرده اند چهره واقعی سیاسیون را به خوبی می دانند.بگذریم...
در اینجا به 2 نکته اشاره می نمایم:
1
ی آشنا یکشنبه 13 مرداد 1392 02:15 ب.ظ
سلام. آقای قاسمزاده انگار شما و دوستای گلتون چشماتونو رو تمام این اتفاقای 8سال ریاست جناب آقای احمدی نژاد بستید. تورو خدا اینقد ی طرفه قضاوت نكنید. بدی ما ایرانیا اینه كه هیچوقت حاضر نیستیم از بدی و اشتباه گروه خودمون حرف بزنیم.یا متقابلا از خوبیای طرف مقابل حرفی بزنیم. من نمیگم آقای احمدی نژاد همش اشتباه كردند یا حتی نمیگم خدایی نكرده از روی قصد و غرض این اشتباهاتو كردند اما میگم اشتباه دولت اصول گرا دست كمی از اشتباهات دولت های اصلاح طلب نداشته. چرا هنوز شروع نشده اینقد نسبت به آقای روحانی و دولتشون بدبین هستیم؟ با این گاردی كه طرفدارای اصولگرا گرفتند عمرا كاری از پیش نمیبریم. دوس داشتم ی بار تو این وبلاگ پر محتواتون ی انتقاد از دولت قبلی میدیدم. مردم ایران سیاست زده شدند از بس این 2تا حزب علیه هم بدوبیراه به شیوه محترمانه گفتند! باوركنید من مخالف انتقاد سازنده نیستم. درمورد آقای مطهری و حرفاشون هم تمام حقو میدم به شما و دوستاتون. اما الان همه چشما خیرس به آقای روحانی كه اولین اشتباهشونو بكنن و موج انتقادات به سمتشون روانه بشه.به قول شاعر: نگاه بر هزار كار مفیدم نمیكند كسی،هزاران چشم در انتقام یك خطای من است... این درمورد آقای احمدی نژاد هم صدق میكنه ها. بخدا مملكت ما شده مثل فوتبال.داخل فوتبالم وقتی یكی میخواد ی پنالتی بزنه تماشاچیای حریف چنان هویی میكنن كه طرف تمركزشو از دست میده و همه وجودشو استرس میگیره و آخرشم توپ رو میزنه تو تماشاچیا. بابا این تیم، تیم ملی هس و حریفمونم آمریكا و هزارتا بدخواه دیگه.چراحواسمون نیس؟خب نكنیم این كارارو. بیایند با هم تلاش كنیم كه مملكتمون آباد بشه. بیایند زیبا ببینیم و زیبا فكر كنیم.
به امید ایرانی شاد و سربلند.
ممنون
در پناه حق
سید مهدی قاسم زاده پاسخ داد:
:
سلام علیكم
نوشتن گناه دیگران به پای دیگری كار صحیحی نیست . نظرات دیگران و چرایی اعتقادشان را باید از خودشان بپرسید . برای روشن تر شدن موضوع لازم به این نكته توجه كنیم كه آقای روحانی از دیدگاه بنده فردی اصلاح طلب یا اصول گرا نمی باشد ، بلكه بنده از لحاظ طبقه بندی سیاسی ایشان را متمایل به سمت دولت سازندگی و جریان آیت الله رفسنجانی می دانم . كه در مورد رابطه بین جریان سازندگی و اصلاحات مطالب بسیاری را می توان بیان كرد كه از حوصله این بحث خارج است و شاید با توجه به مطالعات اخیری كه انجام داده ام ، یك سیر مطالب در مورد جریان شناسی سیاسی ایران در وبلاگ قرار دهم .
اما در مورد قیاس بین اتفاقات دوران اصلاحات و دوران آقای احمدی نژاد باید به نكته توجه داشت كه در ان زمان و سال 88 اتفاقاتی رویداد كه اگر لطف و عنایت خداوند نبود ایران به كشور همچون سوریه ، مصر ، یمن و ... تبدیل می شد . در مورد نواقص دوران تصدی دولت توسط جناب احمدی نژاد نیز بنده این نكته را قبول دارم كاستی ها بسیار به خصوص در مباحث اقتصادی وجود داشت و حواشی بسیار بر روند كار دولت تاثیر گذار بود . در مورد اینكه فرمودید مطلب انتقادی به دولت و اصولگرایان در وبلاگ موجود نبود باید بگویم تاریخ تاسیس وبلاگ به زمانی برمی گردد كه كشور به آرامش و دوری از هیجانات سیاسی محتاج بود و هست. در این مدت نه به دولت انتقاد خاصی كردم و نه به جریانات دیگر . یكی از دلایلی كه در زمان انتخابات مطلبی ننوشتم به همین خاطر بود . من در جواب نظر قبلی شما گفتم ، مطلبی در خصوص دولت و نحوه برخورد با ان منتشر خواهم كرد ، پس چقدر خوب تا زمان انتشار مطلب فوق صبر می كردید و بنده را متهم به تلاش برای تخریب دولت نمی كردید . به صورت خلاصه می گویم : بنده نیز موافق اینكه از امروز دقیق شویم و منتظر خطایی كوچك یا بزرگ از دولت باشیم نیستم و این مقوله را دور شدن از هدف های كلان و اصلی كشور و ضربه ای ناجوانمردانه به جناب روحانی تلقی می كنم .
به عقیده بنده جامعه به مانند یك فرش می باشد ، همانگونه كه یك فرش طرح و رنگ های متفاوت دارد ، جامعه نیز از سلایق و دیدگاه های گوناگون تشكیل شده است . اگر یك سلیقه یا یك رنگ باشد از پیشرفت و آبادانی خبری نخواهد بود .
در پایان باید بگویم بنده نه دشمن اقای روحانی هستم و نه دوستدار آقای احمدی نژاد ، بنده معتقد به همكاری و دادن فرصت به دولت جدید برای انجام وظایفش در این برهه حساس و تاریخ ساز می باشم .
و من الله توفیق
ی آشنا شنبه 12 مرداد 1392 05:07 ب.ظ
سلام. اولا بابت این مطلب جالبتون ممنون. دوما اگه میشه ی منبع معتبر واسه این حرفایی كه آقای مطهری زدند بهم معرفی كنید. سوما چقد این آقا یا خانم دوست خشنه! كمی ملایم تر... دولت تدبیر و امید اومده!
بازم ممنون
سید مهدی قاسم زاده پاسخ داد:
:
سلام
در مورد منبع صحبت ها می توانید به وبسایت شخصی جناب آقای مطهری رجوع كرده و مصاحبه ها و بیانیه های ایشان را ببینید . موارد زیادی برای مطرح كردن وجود داشت ولی سعی شد كلیت بحث و ایرادات به شكلی محترمانه بیان شود . شما بایك جست وجوی ساده در وبسایت ایشان و سایت های خبری می توانید منبع های و تاریخ های این صحبت ها راببینید .
در مورد نظرات (دوست) نیز اول باید بگویم این صحبت ها عقیده ایشان است و همان گونه كه در جواب ایشان گفتم در برخی موارد با نظرات اینجانب در تضاد می باشد ولی در كل حق را به ایشان می دهم وقایع و رویداد های تلخ و ناگوار دوران اصلاحات باعث بدبینی بسیاری به نحوه عملكرد دولت آقای روحانی دارد . انشاالله در مطالب آینده در مورد نحوه برخورد با دولت در معنای عام ان مطلب را خواهم نوشت . در ضمن لازم بذكر است مطلب فوق برای جناب مطهری نیز ارسال شده و منتظر پاسخ ایشان هستم .
و من الله توفیق
دوست پنجشنبه 10 مرداد 1392 12:47 ق.ظ
سلام
جناب مطهری از آن دسته افرادی هستند که حضرت آقا فرمودند از صدقه سر این انقلاب به نان و نوایی رسیده اند.از آندسته افراد تندرویی هستند که در صدر اسلام خلیفه مسلمین عثمان را کشتند و با اصرار و میل خود با امیرالمومنین علیه السلام بیعت نمودند و سپس در جنگ صفین او را تنها گذاشته و بر او شمشیر کشیده و کافرش خواندند و در نهایت براو شمشیر کشیده و سپس به شهادتش رساندند.این افراد همواره در طول تاریخ با فتواها و نطرات صد من یه غازشان به اسلام شیعه سیلی زده و موجب مظلومیت و محرومیت آن شدند.
ایشان در طول این مدت هشت ساله ی پرافتخار ناربخ کشور هنگامیکه تصمیمات رییس جمهور را مطابق امیال شخصی و شاید نفسانی خود ندیدند شروع به سنگ اندازی و بعضا فحاشی نمودندبه شخصی که منتخب جمع کثیری از مردم بود و رهبری عزیز بارها او را ستوده اند.
چه درست اشاره کرد پیر خمین آنجا که فرمود: آنقدر که اسلام از این مقدس نمایان احمق ضربه خورده است از آمریکا و اسراییل ضربه نخوده است.
و در جایی دیگر گفت:خطر آخوندها و مقدس نماها از خطر امریکا و اسراییل کمتر نیست.
وچه خوب اشاره نمود و چان مطلب را ادا کرد.
هنگامیکه مجلسیان در دوره قبل رییس جمهور را هو کرده و به وی اهانت نمودند حضرت آقا فرمودند مجلس از خود رذالت نشان داد! بعد این صحبت حضرت آقا اگر نمایندگان از غصه میمردند روا بود و کسی ملامتشان نمیکرد.
امیرالمومنین پس از جنگ نهروان )نبرد با مارقین( گفتند ریشه این جماعت خشکیده نشده و تا قبامت باعث دردسر خواهند بود.درود بر شرف موسوی که عقیده خود را نمایان کرد و تکلیف خود و نطام را مشخص نمود و حال نوبت امثال لاریجانی ها و مطهری ها و توکلی هاست تا تکلیف خود را با نظام مشخص کنند هر چند این جماعت تدسو تر و بزدل تر از آنند که از لانه هایشان بیرون آمده و نطرواقعی خود را بیان نمایند
حال باید سرنوشت امثال علی مطهری را در دوران دولت تدبیر و امید ببینیم!
والسلام علی من اتبع الهدی...
سید مهدی قاسم زاده پاسخ داد:
:
دوست عزیز سلام
در درجه باید از شما بابت توجه تان تشكر كنم .
و در درجه دوم باید بگویم با كلیت حرف های شما موافق هستم و لی نقطه تضاد تفكر اینجانب باشما در نحوه بر خورد با این جریان می باشد. همانگونه كه در متن نیز بنده سعی كرده ام در كمال ادب نسبت رفتار آقای مطهری و امثال ایشان اعتراض كنم . در مورد اتفاقات بین مجلس و دولت باید هركدام را مصداق در جای خود بررسی كرد ولی همانوگونه كه در ابتدای سخن نیز گفتم با كلیت صحبت های جنابعالی موافق می باشم . اگر در خاطر شریفتان باشد ، مقام معظم رهبری در مورد سران فتنه فرموند : بگذارید در بین مردم رسوا شوند . و فقط به مردم اطلاعات بدهید . برای مثال ، تطبیق تارخی كه شما انجام داده اید بسیار خوب و قایل تامل می باشد .
در اخر باز هم از حضور شما در این وبلاگ تشكر و قدردانی دارم .
یا حق
تخریبچی سه شنبه 8 مرداد 1392 07:30 ب.ظ
سلام
خدا قوت

شب های احیا برای ما هم دعا کنید..
سید مهدی قاسم زاده پاسخ داد:
:
سلام
محتاج دعای دوستانی چون شما هستم.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
دیگر موارد
تعداد مطالب :
تعداد نویسندگان :
آخرین بروز رسانی :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
بازدید کل :
آخرین بازدید :

نوای دل